Minder maaien rondom bomen in de bebouwde kom
Op steeds meer plaatsen laten we bewust grassen en kruiden staan rondom bomen. Dit is niet alleen beter voor de bomen, maar ook voor de insecten, bijen en vlinders.
In onze gemeente maaien we het gras in de bebouwde kom gemiddeld één keer per twee weken tijdens het maaiseizoen van april tot november. Grotere grasvelden en bermen maaien we gemiddeld twee keer per jaar. Tot vorig jaar maaiden we ook regelmatig tijdens het maaiseizoen rondom de bomen. Vanaf dit jaar maaien we nog maar één keer per jaar rondom de bomen.
Door minder te maaien is de kans kleiner dat de (jonge)bast van de boom beschadigt. Daarnaast komen er in de loop van de jaren meer wilde bloemen tot ontwikkeling zoals hondsdraf, madeliefjes, boterbloemen en ereprijs. Hier komen dan weer insecten, bijen en vlinders op af vanwege de nectar en stuifmeel, maar ook om te schuilen of om eitjes te leggen.
Inzaaien bloemen
Om de ontwikkeling van de bloemen te helpen worden de boomspiegels waar nodig ingezaaid met een insectvriendelijk bloemenmengsel van inheemse kruiden.
Even wennen
Het is voor een aantal inwoners misschien even wennen omdat het er minder netjes uit kan zien. Maar het is dus een bewuste keuze. We vinden het belangrijk om de biodiversiteit in onze gemeente waar het kan te verbeteren.